Uoči svetkovine Presvetog Trojstva

21 svi

Lijepi sunčani dan uoči svetkovine Presvetog Trojstva. Župa Slunj slavi Presveto Trojstvo kao svoga zaštitnika. Pripremamo se čitav tjedan za slavlje najveće tajne naše vjere. Svaku večer u ovom tjednu okupljali smo se na molitvu krunice i misu. Večeras u 18 sati misa uočnica ili misa bdjenja.

Sutra jutarnja misa u 8 sati. Dolaze prvopričesnici, njih 41, koji se pripremaju iduću nedjelju pristupiti Prvoj Pričesti.

Druga misa u 11 sati koju će predvoditi vlč. Stanko Smiljanić uz suslavlje drugih svećenika koji budu mogli doći.

Na svetkovinu Presvetog Trojstva na izvoru smo svega postojećeg. Kad se divimo nebu osutom zvijezdama, kad ostajemo zadivljeni pred krajolicima, pred prirodnim ljepotama, sjetimo se da je izvor svega u tajni koju slavimo – presvetom Trojstvu. U njemu je izvor svega postojećeg, u njemu sve počinje. Svetkovina Presvetog Trojstva, jednog Boga u množini odnosa koje žive Otac, Sin i Duh Sveti, prilika je čovjeku da razmotri svoje odnose prema Bogu i ljudima. Darove koji smo primili dijelimo s drugima i tako postajemo slični Bogu Trojedinom koji se daje iz ljubavi.

210516a

U Rastokama danas znatno povećan broj turista koji dolaze i odlaze u većim i manjim grupama

210516b

Osnovna škola Slunj jučer je proslavila Dan škole i izdavanje monografije povodom 140. obljetnice škole

Ako vidiš ljubav na djelu, vidiš Trojstvo. /Sv. Augustin/