Hrvatska pobijedila Tursku s velikih 1 : 0

12 lip

90 minuta prigušene radosti, strepnje i na koncu bujica veselja od Istre do Iloka, od Dubrovnika preko Slunja do Varaždina, Vukovara…Majstorija Luke Modrića donijela je Hrvatskoj u startu  Europskog prvenstva samopouzdanje u usponu prema vrhuncu.  Pobijedila je žilavu Tursku s velikih 1 : 0. Rezultat ne odgovara stvarnosti jer je Hrvatska mogla dati još nekoliko golova.

Il capolavoro firmato Luca Modric al 41' che sblocca l'equilibrio e decide l'incontro. Epa

Veliki igrači upravo su veliki po tome što znaju postići gol kad je to najvažnije: gol Luke Modrića

Succede praticamente di tutto in Turchia-Croazia: sangue, baci, tifosi invasori. Il sangue è quello che uscito dalla testa del difensore croato Corluka, colpito involontariamente da Tosun nel primo tempo.

Slika koja je obišla svijet: Ćorluka izgleda kao da je bio u boksu

Gazzeta dello sport ovako vidi pobjedu Hrvatske:

Pobijedila je fina tehnika hrvatske momčadi pred ponavljanim udarcima, ponekad grubim od strane Turske koja igra žilav nogomet s greškama. Odlučio je Luka Modrić vragolasti borac šampionata koji je udacem na kraju prvog poluvremena svladao Babacana dajući prvi signal Španjolskoj. Osim toga, dvije vratnice /Srna i Perišić/ daju Hrvatskoj službeni pečat pravih rivala Španjolskoj u skupini D.

U našem Slunju trešnje su zrele (snimio danas Ivan Tolj)